Urządzając swoje mieszkanie lub dom coraz częściej decydujemy się na wprowadzenie szklanych elementów do naszego otoczenia. Czemu? Nie od dzisiaj wiadomo, że szkło w aranżacji wnętrz stanowi symbol elegancji i nowoczesności. Temu trendowi sprzyja dodatkowo rosnąca popularność materiałów o wysokim poziomie wykonania i funkcjonalności użytkowania. Już nie tylko producenci mebli doceniają ten materiał. Luxrad, lider w produkcji grzejników dekoracyjnych i pokojowych, pokazuje nam jak można wykorzystać szkło w projektach grzejników.
Jeden grzejnik, a tyle zalet!
Szkło we wnętrzu - dla jednych chłodny element, który nadaje się tylko do przestrzeni użyteczności publicznej, dla drugich nowoczesne dopełnienie każdego pomieszczenia. Gdzie możemy wykorzystać ten materiał? Nie tylko drzwi, kabiny prysznicowe czy lustra, ale również meble, podłogi, czy obrazy dekoracyjne mogą być zrobione ze szkła i będą spełniały swoją funkcję. Podobnie jest z grzejnikami.
Szklany grzejnik ma wiele zalet. Po pierwsze energooszczędność. Zapewniają szybki wzrost temperatury w pomieszczeniu - zjawisko naturalnej konwekcji pozwala na utrzymanie takiej samej temperatury na powierzchni całego grzejnika. Szkło jest materiałem mającym duże zdolności do akumulacji i oddawania ciepła. Po drugie bezpieczeństwo. Za sprawą hartowania, bardzo wyraźnie zwiększa się odporność szkła na uderzenia i wahania temperatur. Warto również zaznaczyć, że szkło hartowane nie rozbija się na ostre kawałki które mogą zranić, lecz na drobne części nie powodujące zagrożenia. Po trzecie antystatyczne. To może być dobra wiadomość dla alergików, szklane panele mają właściwości antystatyczne, co oznacza, że nie przyciągają kurzu. A na koniec wzornictwo.
Nowoczesne wzornictwo
Marka Luxrad wprowadziła do swojej oferty dwa grzejniki z wykorzystaniem szklanej osłony. Pierwszy z nich – Pollux – to grzejnik łazienkowy, którego unikalny wzór oparty jest na szklanej obudowie i zaokrągleniach. Jest to idealne rozwiązanie do nowoczesnych łazienek. Użycie szkła hartowanego daje nam pewność, że produkt jest wytrzymały. Grzejnik wyróżnia się nie tylko dzięki szklanej osłonie, zaokrąglone krawędzie otworów to rzadko spotykany wzór jaki możemy zobaczyć na grzejnikach. Natomiast drugi model to Vitro – grzejnik uniwersalny, powstał z myślą o miejscach, gdzie liczy się nowatorstwo rozwiązań i niebanalne wzornictwo. Jego kluczową cechą jest gładka i łatwa w utrzymaniu powierzchnia. Grzejnik Vitro może dodatkowo występować w wersji z lustrem, co dodatkowo optycznie powiększy nasze pomieszczenie.
Wykorzystanie szkła we wnętrzu jest jednym z trendów aranżacyjnych. Obok drewna to drugi materiał, który chętnie widzimy w naszym wnętrzu. Szklane kompozycje dodadzą lekkości wnętrzu i sprawią, że wyda się większe. W szkle drzemie ogromny potencjał estetyczny. Ze względu na swój subtelny charakter doskonale prezentują się też w bardziej nowoczesnej, minimalistycznej aranżacji.