Niegdyś w poszukiwaniu odprężenia wyjeżdżaliśmy do sanatorium lub wybieraliśmy się nad morze. Dzisiaj coraz częściej relaksujemy się we własnej łazience. Zaaranżowana w odpowiedni sposób przestrzeń emanuje bowiem atmosferą sprzyjającą odpoczynkowi. Jeśli zadbamy o ciepłe światło, minimalistyczne dekoracje, czy rośliny, stworzymy w tym wnętrzu przytulne, domowe SPA. Najważniejsze, by miejsce to podkreślało nasze preferencje i gust. Jeśli lubimy unikalny i użyteczny design oraz wyszukane formy armatury łazienkowej, to z pewnością powinniśmy postawić na kompozyt. Czym jest i jakie ma zastosowanie w łazienkach, podpowiadają eksperci marki KAPPALA.
Łazienki dawniej
Jeszcze pod koniec dwudziestego wieku architektura wnętrz była dużo prostsza. Mieszkania były najczęściej wyposażone w ciężkie i masywne elementy. Dotyczyło to wszystkich pokoi – także kąpielowych. Ściany i płytki były przeważnie w jednym kolorze, a dodatki bardzo często w ten sam wzór. Dawniej łazienkom nie poświęcano tyle uwagi co dziś. Pomieszczenia te były z reguły ciasne i mało oświetlone. Szare płytki często pięły się w nich po sam sufit, a obudowane kafelkami wanny zajmowały mnóstwo miejsca. Takie monotonne i małe przestrzenie z pewnością nie sprzyjały wypoczynkowi.
Łazienki dziś
Modele NOEN 60 i ROXEN 60 – idealne do nieco większych łazienek, urządzonych w surowym klimacie. |
Inspirując się rynkiem zachodnim, zaczęliśmy zmieniać wystrój naszych wnętrz. Łazienki stały się więc salonami kąpielowymi, zyskały na przestrzeni, dzięki nowym stylom aranżacyjnym. Płyty z naturalnych surowców zastąpiły nijakie płytki, funkcjonalne prysznice odmieniły ciężkie wanny, a lustra i szklane elementy dodatkowo poszerzyły całą przestrzeń. Design z rozmachem wkroczył do naszych łazienek - złote elementy, żyrandole nad wannami, a nawet miękkie i głębokie fotele. To tylko niektóre z przykładów zmieniającej się łazienkowej estetyki.
Personalizacja = kompozyt
Dzisiaj, aranżując nasze mieszkania, dbamy o najdrobniejsze detale, nie tylko w salonach czy sypialniach, ale także w łazienkach. Chcemy, aby nasze wnętrza były nam bliskie, podkreślały nasz charakter i styl życia. Pomagają nam w tym nowoczesne rozwiązania i surowce. Przykładem materiału, który z powodzeniem zastępuje klasyczną ceramikę jest kompozyt. Cechuje go wyjątkowa plastyczność i łatwość obróbki, a przez to możliwość osiągania różnych, niestandardowych kształtów. To tworzywo idealne do designerskich przestrzeni, którymi coraz częściej stają się nasze łazienki.
„Tworzenie umywalek z kompozytów mineralnych daje możliwość osiągania przeróżnych kształtów. Dzięki plastyczności tego materiału, można stworzyć produkty o bardzo cienkich ściankach i idealnie gładkich powierzchniach. Cechą charakterystyczną umywalek kompozytowych są też bardzo ostre krawędzie. Co więcej surowiec ten jest również bardzo wytrzymały udarowo, a jego powierzchnia cechuje się wyjątkową jakością – jest gładka i odporna, dzięki czemu łatwa do utrzymania w czystości” – powiedział Marcin Kapala, dyrektor zarządzający marki KAPPALA.
W kompozycie zawiera się więc nie tylko design, ale także użyteczność i praktyczność – cechy, na które, żyjąc szybko i dynamicznie, zwracamy ogromną uwagę. Przykładem produktów, które spersonalizują nasze łazienkowe wnętrze, a przy tym będą niezwykle łatwe w utrzymaniu, są umywalki marki Kappala. Sprawdzą się zarówno w dużych pomieszczeniach kąpielowych, jak i mniejszych łazienkach. W zależności od stylu, w jakim chcemy urządzić nasze domowe SPA, umywalki KAPPALA dają bowiem szereg możliwości aranżacyjnych, ze względu na różnorodność kształtów, wielkości, głębokości oraz detali wykończenia.
Modele MELAR 40 Round i ROXEN 40 – doskonałe do kompaktowych łazienek w nowoczesnym stylu. |