Gres to trwały, łatwy w utrzymaniu i odporny na uszkodzenia materiał. Z tego względu wykorzystywany jest przede wszystkim w kuchni, przedpokoju oraz łazience. Z powodzeniem jednak sprawdzi się także w sypialni. Dziś podpowiadamy, jak z jego pomocą wykreować niepowtarzalny styl i klimat wnętrza.
Przytulny jak… gres!
Gres zyskał dużą popularność dzięki swoim doskonałym właściwościom użytkowym. Jako solidny materiał wykorzystywany w pomieszczeniach narażonych na szkodliwe czynniki (wilgoć, zmienne temperatury, zabrudzenia), może wydawać się chłodny i mało wdzięczny w aranżacji. Nic bardziej mylnego! - W swoich kolekcjach postanowiliśmy połączyć wyjątkowe parametry gresu oraz naturalne wzornictwo - mówi Artur Sieczka, ekspert firmy Cerrad. - Stworzyliśmy płytki, które wiernie odwzorowują wygląd drewna, a zarazem cechuje je wysoka funkcjonalność. Dzięki temu, doskonale sprawdzają się w sypialni, gdzie walory estetyczne i trwałość są szczególnie ważne. Podłoga inspirowana drewnem dodaje pomieszczeniu przytulności i naturalnego charakteru. Zestawiona z subtelnymi odcieniami mebli i dodatków sprawi, że wnętrze będzie sprzyjać relaksowi oraz wyciszeniu.
Gres: materiał do sypialni w każdym stylu
Powierzchnie imitujące drewno pasują zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrz. Tym samym, drewnopodobny gres jest bazą do zaaranżowania sypialni modernistycznej, stylizowanej czy industrialnej. – Dzięki temu zyskujemy swobodę projektową oraz ułatwiamy sobie zmiany wystroju w przyszłości, bez dokonywania gruntownego remontu. Gres wpisze się bowiem niemal w każdą koncepcję aranżacyjną – podpowiada ekspert Cerrad. Stanowić będzie również idealne tło dla wyrazistych elementów wyposażenia - fotel w stylu art deco, łóżko z masywnym zagłówkiem czy designerski stolik będą pierwszoplanowymi bohaterami wystroju, a płytki ich stonowanym dopełnieniem.
Naturalne kolory wnętrza dla komfortowego wypoczynku
Obok wzoru, to kolor jest kluczowym elementem decydującym o wyglądzie i możliwościach aranżacyjnych gresu. Najbardziej wszechstronne są jasne płytki, do których z łatwością dopasujemy pozostałe elementy dekoracyjne i wyposażenie sypialni. Białe, kremowe czy jasnoszare powierzchnie to m.in. baza dla wnętrza w stylu skandynawskim, w którym subtelne kolory są podstawą aranżacji. Design inspirowany mieszkaniami z północy kontynentu jest bardzo popularny. Scandi łączy stonowanie z przytulnością oraz naturalnością, dzięki czemu bardzo dobrze pasuje do sypialni, w której te cechy są szczególnie pożądane.
Sypialnia pod znakiem gresu!
Gres możemy zastosować nie tylko „pod stopami”, ale także podczas projektowania ścian i innych elementów sypialni. Podesty czy półki o identycznym dekorze, co podłoga, będą wyglądać oryginalnie, a ponadto dadzą wrażenie monolitu oraz pełnego dopasowania wszystkich części wystroju. – Takie nietypowe zastosowanie gresu docenią osoby, które lubią nieoczywiste rozwiązania, a zarazem dobrze czują się w uporządkowanych, dopracowanych w każdym detalu wnętrzach - wyjaśnia Artur Sieczka.
Minimum środków, maksimum stylu
Niekiedy mniej znaczy więcej. Ta zasada sprawdza się w minimalistycznej kompozycji, gdzie oszczędny dobór elementów powoduje, iż całość nabiera niepowtarzalnego charakteru. - Do sypialni zaaranżowanych zgodnie z taką koncepcją możemy wprowadzić gres inspirowany rysunkiem betonu. Ten modny i wyrazisty wzór pasuje do różnych odsłon nowoczesnych wnętrz, w tym futurystycznych oraz industrialnych - radzi ekspert Cerrad. Z drugiej strony możemy wyjść poza schematy i postawić na eklektyzm. Połączenie gresu o dekorze betonu z klasycznymi meblami sprawi, że sypialnia zyska indywidualny wygląd.
Gres w aranżacji sypialni daje nam wiele możliwości. W zależności od wybranego wariantu możemy nim ocieplić wnętrze, dodać mu naturalności, stworzyć uniwersalne tło dla wyposażenia czy nadać pomieszczeniu nietuzinkowy, oryginalny klimat. Wszystko zależy od naszej wyobraźni!