Świat oszalał na punkcie marmurowych wzorów. Nic dziwnego – są klasyczne, eleganckie, ale, wbrew pozorom, równie dobrze prezentują się w wnętrzach stylizowanych na lata 60., minimalistycznych albo loftach, jak i w wysmakowanych, klasycznych salonach, łazienkach i kuchniach. TechniStone® wychodzi naprzeciw modzie na marmurowe wzory i prezentuje nowość – Noble Arco. Choć płyty konglomeratowe w odcieniu bieli, poprzetykane ciemniejszymi żyłkami mają w sobie wiele szlachetności, świetnie wyglądają i w otoczeniu szkła, betonu czy metalu – materiałów chętnie wykorzystywanych w nowoczesnych mieszkaniach lub domach.
Faktura marmuru ma w sobie coś przyciągającego. Nie bez powodu ten kamień eksploatowano od starożytności, a w ostatnim czasie chętnie używano podczas wykańczania wnętrz. Jeszcze kilka lat temu marmur wydawał się zarezerwowany tylko dla rezydencji urządzonych w stylu glamour lub klasycznym. Ale to przeszłość. Teraz marmurowy wzór jest na topie i pasuje do każdego rodzaju wnętrz, uzupełniając je albo na zasadzie podobieństwa, albo kontrastu.
Nowość od TechniStone®, Noble Arco, konglomerat kwarcytowy w najmodniejszym odcieniu bieli z charakterystycznymi dla marmuru użyleniami, ma zalety kamienia – urodę i ponadczasowość.
Noble Arco – liczy się uroda, ale nie tylko
TechniStone® Noble Arco to gładkie, matowe płyty konglomeratu kwarcytowego grubości 20 lub 30 mm w białym kolorze, poprzetykane ciemniejszymi żyłkami. Występują w dużych rozmiarach, idealnie sprawdzą się więc na podłodze lub ścianach – salonowi dodadzą szyku, a łazienkę optycznie powiększą. Będą też idealne na blat kuchenny lub kuchenną wyspę, przy której na śniadaniu zmieści się cała rodzina.
Marka TechniStone® to jednak nie tylko piękne materiały, ale również materiały wytrzymałe na zadrapania, odporne na działanie bakterii, wodoodporne, łatwe w utrzymaniu w czystości, trudne do zaplamienia.
Noble Arco – ekologicznie
Płyty z konglomeratu kwarcytowego są świetnym wyborem pod wieloma względami – również ekologicznym.
Robione są z naturalnych składników (90% składu to naturalne komponenty – kruszony granit, kwarc, bardzo drobno mielony surowiec kwarcowy itp.).
Część z nich pochodzi z odzysku - materiał uzyskany z kruszenia i przesiewania w procesie recyklingu odłamków luster i szkła jest wtórnie wykorzystywany przy mieszaniu pigmentów jako ich nośnik.
Nic się nie marnuje – z korzyścią dla naszej planety.