Opoczno, polski producent płytek ceramicznych i gresowych oraz architekci wnętrz z całej Polski połączyli siły, aby wspierać inwestorów w zaplanowaniu remontu bez wychodzenia z domu. Dzięki temu, urządzający łazienki znajdą teraz na www.opoczno.eu wiele gotowych rozwiązań wśród projektów nagrodzonych w konkursie „#Opoczno i architekci pomagają”.
Najlepsze prace (zwycięskie oraz wyróżnione we wszystkich trzech etapach) konkursu „#Opoczno i architekci pomagają”, wybrano spośród 150 zgłoszonych do rywalizacji projektów. Wszystkie zgłoszenia, przygotowane z wykorzystaniem płytek Opoczno, można zobaczyć na stronie internetowej opoczno.eu. Powstała tam bogata baza inspiracji do domowych wnętrz. Na które warto zwrócić szczególną uwagę?
Nowocześnie i stylowo
Wśród nagrodzonych prac znalazły się między innymi propozycje dla fanów wnętrz urządzonych zgodnymi z aktualnym trendami. I miejsce w 3. edycji konkursu zajęła nowoczesna realizacja z nutą eklektyzmu autorstwa Joanny Andruszko.
- Założeniem projektu było stworzenie wnętrza, które łączyłoby współczesne potrzeby estetyczne z funkcjonalnością – mówi autorka. - Styl tego wnętrza określiłabym jako modernistyczny, co podkreśliły użyte przeze mnie surowe w wyrazie płytki Newstone Grey, uzupełnione kolekcją Monoblock White Matt. Całość podkręca kolor płytki Green Show, który ma wyjątkową głębię, a we wnętrzach prezentuje się szykownie – dodaje projektantka.
Z kolei projekt J&J Studio (III miejsce w 2. edycji) to świeża i nowoczesna propozycja łazienki w beżach. Połączenie płytek bazowych z kolekcji Calm Colors z dekorami Cream Carpet dało efekt ciepłego wnętrza, które za sprawą czarnych detali zyskuje nowoczesny look. Aktualne trendy i ponadczasowe rozwiązania połączyli projektanci biura Good Estate (III miejsce w 3. edycji). Autorzy projektu zastosowali na ścianach granatowe płytki z kolekcji Love You Navy oraz szare płytki o wzorze kamienia Newstone Graphite, a na podłodze płytki o wzorze patchworku z kolekcji Patchwork Clover.
Naturalna elegancja
Zwolennicy naturalnego klimatu we wnętrzach także znajdą wiele pomysłów wśród nagrodzonych projektów. Zainspirować ich może praca studia projektowego KAPA, która zwyciężyła w 1. edycji konkursu. Architekci wybrali płytki z kolekcji Love You Navy w wersji White, które stały się delikatnym tłem aranżacji. Obok wzoru jodełki na ścianie, jaki tworzą mozaiki z tej serii, dodali do konceptu wnętrza modny akcent w odcieniu butelkowej zieleni. W projekcie studia IN POINT (II miejsce w 1. etapie) ponadczasową aranżację inspirowaną japońską estetyką tworzy oryginalny zestaw materiałów: biały marmur, płytki Noisy Grey o matowej powierzchni i wzorze szarego kamienia oraz drewno. Elegancką łazienkę w naturalnym klimacie zaprojektowała również Alina Kowalska z pracowni Ali Decor (II miejsce w 2. edycji).
- Moim zamierzeniem było stworzenie wnętrza eleganckiego, ponadczasowego, a zarazem funkcjonalnego. Wnętrze zaprojektowałam w stylu nowoczesnej klasyki – mówi autorka projektu. Jak osiągnąć taki efekt? Propozycja Aliny Kowalskiej to płytki z kolekcji Calacatta Gold o wzorze marmuru w połączeniu z drewnopodobnymi płytkami Natural Warm Grey z kolekcji Grand Wood.
Mocne akcenty
Projekty nagrodzone w konkursie #Opoczno i architekci pomagają to również baza inspiracji dla osób poszukujących odważnych rozwiązań i ceniących wnętrza z charakterem. Projekt pracowni KAKO, który zwyciężył w 2. edycji konkursu, to propozycja wnętrza ekskluzywnego, co podkreślają baterie i dodatki w złotym kolorze. Eleganckie tło stanową płytki gresowe Optimum Cream z serii Grand Colours w beżowym odcieniu, a geometryczne wzory Patchwork Vertigo na podłodze korespondują z czarną ceramiką oraz dodatkami. Eklektyczne wnętrze toalety dla gości (II miejsce w 3. etapie) zaprojektował Patryk Zalewski.
- Założeniem projektu było pokazanie niewielkiej łazienki w zupełnie odmiennym stylu – wyjaśnia autor projektu. - Chciałem udowodnić, że nie potrzeba dużego metrażu, żeby „zaszaleć”. Wybrałem na ścianę płytki Bachata White Glossy, a na podłogę Patchwork Vertigo. Zależało mi na tym, aby płytki były odpowiednim tłem do całej sceny, ale również miały swój charakter – dodaje projektant. Z kolei pracownia Chrobotek Design (III miejsce w 1. edycji) sięgnęła po butelkową zieleń płytek Green Show, którą przełamano grafitową imitacją betonu Quenos Graphite, tworząc niezwykle odważną i wyrazistą kompozycję okładzin. Nutę delikatności wprowadza dekor Green Show Leaves Satin z graficznym motywem liści, zastosowany nad umywalką.