Niezależnie od wielkości domu warto zadbać o wygospodarowanie przestrzeni, w której będzie można w spokoju spożywać wspólne posiłki. Przemyślane zaaranżowanie czy wręcz wystylizowanie takiego miejsca sprawi, że spotkania przy stole będą nie tylko kulinarną przyjemnością, ale także zapewnią miłe doznania estetyczne.
Niebanalna jadalnia w surowym stylu sprawdzi się zarówno w starym domu, jak też ultra nowoczesnym loftowym wnętrzu. Główną rolę zagra stylizowany na stary stół z naturalnego drewna, przy którym za ozdoby wystarczą klasyczne, utrzymane w tej samej konwencji krzesła. Zestawienie różnych modeli w podobnym odcieniu drewna zwiększy ich siłę dekoracyjną. Przy takiej aranżacji warto postawić na nieinwazyjny, a jednocześnie podkreślający charakter wystroju kolor ścian, jak delikatny odcień Angel Wings z palety Beckers Designer Colour.
Wazon z przezroczystego szkła wypełniony żywymi kwiatami będzie stanowił wdzięczne dopełnienie całości.
Miłośnicy klasycznych rozwiązań w jadalni doskonale odnajdą się przy dużym, prostokątnym stole. Poszukując oryginalności dekoracyjnej warto postawić na nieoczywiste zestawienia kolorystyczne. W eleganckim pomieszczeniu uwagę zwróci duży obraz w gamie barw nawiązującej do ścian w delikatnym różu Powder Pink. Z kolei lniany granatowy obrus oraz złote świeczniki ciekawie przełamią delikatne tło, wprowadzając do wnętrza klimat glamour.
Przy ograniczonym metrażu sposobem na zorganizowanie jadalni może być nawet niewielki stolik w kuchni. Krzesła i dekoracje w stylu retro na tle ścian w delikatnym odcieniu Simple, z palety dedykowanej do kuchni farby Beckes Designer Kitchen & Bathroom, stworzą emanującą ciepłem przestrzeń, zachęcającą do spożywania posiłków w rodzinnym gronie. Ustawienie stolika przy oknie pozwoli cieszyć się naturalnym światem, a latem czas spędzony przy stole uprzyjemnią wpadające do środka promienie słońca.